KBB ve Yüz Plastik Cerrahisi | Antalya | İstanbul

ÖZGEÇMİŞ » Burun Estetiği Ameliyatını Kimler Yapmalı?

Burun Estetiği Ameliyatını Kimler Yapmalı?

Siz de araştırmaya başlayınca göreceksiniz ki Burun ve yüz estetiği başlı başına bir bilim dalı konusu. Bu konuya hakim olabilmek için takip edilmesi gereken literatür, toplantı ve bilimsel çalışmalara zaman ayırmak gerekli. Geçmişteki tecrübeleri iyi okuyup, yeni gelişme ve teknikleri çok iyi takip etmek gerekiyor. Ben çok farklı tedavi alanlarım olup; burun estetiği de yapıyorum diyecek kadar geniş zamanım olmadığını biliyorum. Bu konuya kendimi vermemin sebebi bu.

Bu konuda özelleşmiş kişiler bu ameliyatı yapmalı. ABD’de Fasial Plastik Cerrahisi Uzmanları bu ameliyatları yapıyor. Kulak burun boğaz uzmanları da, plastik cerrahi uzmanları da bu konuda özelleşmiş oluyor. 

Peki ülkemizde bu ameliyatı yapan kişilerin bu konuda özelleştiğini nasıl anlarız? 

Burun hem estetik hem de fonksiyonel açıdan çok önemli bir organ. Burun estetiği uzmanı burun içerisindeki konka ve lenf dokularına, mukoza yapısı ve fizyolojisine hakim olması gerekir. Bunun yanında burnun yüze uyumunu da değerlendirebilmeli, yüzü bir bütün olarak ele alabilmelidir. Kaş-burun çizgisi, göz kapağı estetiği, göz altı ışık dolgusu, profiloplasti, çene ucu estetiği, alna yağ enjeksiyonu hatta kulak estetiği gibi konularda hastasına alternatifler sunabilmelidir. Hekim ve hasta bütün ayrıntıları konuşup birlikte hareket edebilmelidir.

0850 522 26 96 Fener Cad. A.Atmaca Sitesi
No:1 Lara – Antalya
info@eyupbozkurt.com.tr

Tüm hakları DR. Eyüp BOZKURT’a aittir © 2015 - 2018    /    Tasarım AJANSWEB