KBB ve Yüz Plastik Cerrahisi | Antalya | İstanbul

ÖZGEÇMİŞ » BURUN ESTETİĞİ HAKKINDA GÖRÜŞÜM

Burun estetiği ya da Rinoplasti bir yüz güzelleştirme ameliyatıdır.

1. Fonksiyon yoksa güzel hissetmizsiniz.

Nefes alamayan, koku duyusunu hissedemeyen, tat duyusu azalan, devamlı sinüzit ataklarına neden olan, burunda kabuklanma yapan rinoplasti ameliyatı yüzü güzelleştirmiyor Kişiyi mutsuz ediyor.

2. Yüze uyumlu burun.

Yüze uyumlu olmayan burun yüzü güzelleştirmez. Dünyanın en güzel tasarlanmış burnunu uyumsuz bir yüzde düşündüğünüz zaman o burun görünür olmaya başlayacaktır; ben konuşurken karşımdakinin gözüne bakarım, karşımdaki konuşurken dudaklarına bakarım. Gözden dudağa geçerken o burun ben burdayım diyorsa o burun o yüze ait değilmiş hissi uyandırır. o yüzü güzelleştirmeyecektir.

(Aşırı kalkık ya da düşük, kavisli ya da kemerli, burun ucu sivri ya da çimdiklenmiş gibi dar ya da top gibi geniş. Bu da yüzü güzelleştirmez. )

3. Burna uyumlu yüz.

Rinoplasti yapıldı. Ama yine de yüze tam uyumlu değil. O halde yüzde doğal değişiklikler yapılabilir mi? Mesela çene ucuna yönelik bir müdahale, alın bölgesinin dolgunlaştırılması, göz altı çukurluklarının düzeltilmesi ..

En az söz edilen ama bir o kadar da önemli bi durum. Öyle ki bilim ve sanatın bir üst noktada buluştuğu Rinoplasti ameliyatında bence sanatsal bakış burada önem kazanıyor.

Bu konuyu da hekiminizle konsülte edebilmeli yani konuşabilmelisiniz. Sonrasında tercih size kalmalı. Yaptırırsınız ya da yaptırmazsınız.

Unutmayın. Ameliyat öncesi bütün seçenekleri değerlendirirseniz pişman olmazsınız.

0850 522 26 96 Fener Cad. A.Atmaca Sitesi
No:1 Lara – Antalya
info@eyupbozkurt.com.tr

Tüm hakları DR. Eyüp BOZKURT’a aittir © 2015 - 2018    /    Tasarım AJANSWEB