KBB ve Yüz Plastik Cerrahisi | Antalya | İstanbul

UYGULAMALAR » PRP

PRP

PRP Platellet Rich Plasma kelimelerinin kısaltması. Yani Trombositten zengin plazma. Bu da kandaki Kırmızı hücrelerin bir kenera alınıp beyaz kısmının ayrıştırılması aslında.

Kişiden alınan yaklaşık 10 ya da 20 cc kan özel tüplere konuluyor ve santrifüje tabi tutuluyor. Burada elde edilen ürün tamamen kişinin kendi kanından elde ediliyor. Uygulanacak olan bölgeye minik iğnelerle enjeksiyon yöntemiyle uygulanıyor.Yapılan bilimsel çalışmalar göstermiş ki bu işlem sonrasında sonrasında başarıyı en çok etkileyen faktör bu ürünün elde ediliş yöntemi. Yani kullanılan tüp ve santrifüj işlemi ve sonrasında da uygulama şekli.

Uygulamanın teorik olarak ilk ortaya çıkış mantığı trombositlerin ve ve büyüme faktörlerinin vücutta hasarlı dokuya yönelip orada tamir mekanizmalarını geliştirmesi esasına dayanıyor.

PRP uygulamasında da amaç minik iğnelerle oluşturulan minik doku hasarının elde edilen ve kandakinin yoğunluğunun yaklaşık 4 katı yoğunlukta trombosit içeren dokunun enjekte edilmesidir. Uygulama sonrası ciltte daha parlak, dolgun ve ince kırışıklıkların azaldığı, lekelenmelerin daha az göze batar hale geldiği bir görüntü ortaya çıkıyor.

Vücutta yeni kollajen oluşumu yaklaşık 3 haftayı gerektirir. Bu uygulamanın 3 hafta aralıklarla 3 ile 5 seans arasında tekrarlanması gerekir. Olumlu sonuçlar 3 hafta sonra görülmeye başlar ve yaklaşık 6 ay sonra pik yapar. Ben pratikte 3-4 seans uygulama yapıp 4. ya da 5. seansı 6-9 ay sonra yapmayı tercih ediyorum. Ortaya çıkan bu olumlu sonuçların ne kadar süre devam edeceği kişisel özelliklere bağlı.

0850 522 26 96 Fener Cad. A.Atmaca Sitesi
No:1 Lara – Antalya
info@eyupbozkurt.com.tr

Tüm hakları DR. Eyüp BOZKURT’a aittir © 2015 - 2018    /    Tasarım AJANSWEB