KBB ve Yüz Plastik Cerrahisi | Antalya | İstanbul

UYGULAMALAR » SİNÜZİT MEDiKAL TEDAVİSİ

Sinüzit Medikal Tedavisi

Sinüzit, baş ağrısı, geniz akıntısı, burun tıkanıklığı, halsizlik gibi şikayetlerin bir kısmı ya da tamamıyla seyreden bir hastalık. Temel neden yüzümüzde var olan sinüslerin iltihaplanması, tıkanması ve içindeki mukus denilen yapının şişmesi.

Eğer bu yeni gelişmişse Akut sinüzit, uzun süreli 3 ayda fazla süremüşse Kronik sinüzit olarak adlandırılır.Akut sinüzitte uygun ilaç tedavisi yeterli olur. Burun yıkama, antibiyotikler, burun açıcı ilaçlar ve ödem çözücüler etkili olur. Burada önemli nokta akut sinüzitin yeterli tedaviyle iyileşmesi gerektiği ve en çok yapılan hata bu tedavinin tamamlanmaması.

Kronik sinüzitte uzun süreli medikal tedavi denenmelidir. Bazen 6 hafta süreli antibiyotik, burun açıcı ve ödem çözücü ilaç kullanımı ve en önemlisi de burun yıkama gerekli olabiliyor. Bütün bu çabalara rağmen eğer kronik sinüzit sebat ediyorsa bu durumda cerrahi seçenekler gündeme gelmelidir. Cerrahi tedavide Bilgisayarlı tomografi yol gösterici olur. Minimal invaziv dediğimiz yani burun içi yapılara en az müdahalede bulunduğumuz sadece bozuk anatomiyi ve hastalıklı sinüsleri açtığımız yaklaşım bence günümüzde doğru olan yaklaşım. Bütün sinüslere müdahale etmek ilerde farklı problemlerin ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Bu ameliyatlar burun içerisinden endoskop denilen kameralı sistemler yardımıyla yapılıyor. Burun kemiği düzeltilmesi ve burun eti küçültülmesi gibi diğer ameliyatlarla aynı anda yapılabiliyor. Yine gerekliyse burun estetiği de aynı ameliyatta yapılabiliyor.

0850 522 26 96 Fener Cad. A.Atmaca Sitesi
No:1 Lara – Antalya
info@eyupbozkurt.com.tr

Tüm hakları DR. Eyüp BOZKURT’a aittir © 2015 - 2018    /    Tasarım AJANSWEB